Producenci

Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Poznaj kluczowe różnice!

Profilaktyka i dbałość o zdrowie to podstawa długiego i witalnego życia. Stara zasada, która mówi o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć, wciąż nie traci na ważności. Regularne badania i monitorowanie swojej formy powinno być nawykiem każdego człowieka. Istnieją wskaźniki zdrowia możliwe do sprawdzenia jedynie w odpowiednim laboratorium lub u specjalisty – ale na nich możliwości diagnostyczne się nie kończą. Na szczęście niektóre czynniki możemy kontrolować samodzielnie. Należy do nich niezwykle ważne ciśnienie tętnicze. Czy warto postawić na zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego, czy naramiennego? Oto garść najważniejszych informacji, które pomogą Ci odpowiedzieć na to pytanie.

Ciśnienie tętnicze – czy naprawdę jest takie ważne?

Nie bez kozery o prawidłowym ciśnieniu krwi mówi się tak wiele. Jego wahania są objawem wielu groźnych chorób – mowa tu przede wszystkim o chorobach sercowo-naczyniowych. Prawidłowa praca serca to podstawa zdrowego organizmu. Dotychczas przeprowadzono mnóstwo badań dotyczących znaczenia ciśnienia tętniczego. Wnioski są jednogłośne. Stała kontrola i świadoma regulacja nieprawidłowości związanych z ciśnieniem tętniczym zmniejsza ryzyko zawału serca aż o 15 procent, a w przypadku udaru mózgu jest to aż 40 procent mniej przypadków. Warto dodać, że zbyt wysokie ciśnienie prowadzi także do niektórych form demencji starczej. Walka nie toczy się więc tylko o zdrowie, ale także o życie. Pierwszym krokiem w kierunku dbałości o tę sferę będzie zakup odpowiedniego sprzętu – czy to ciśnieniomierza nadgarstkowego, czy naramiennego. Podążajmy więc za ważnym pytaniem – który wybrać?

Jak często kontrolować ciśnienie?

W przypadku osób zdrowych zaleca się kontrolę stanu ciśnienia 1-2 razy w tygodniu. Specjalne dzienniczki pomagają w zapisywaniu pomiaru i wyciąganiu na tej podstawie konkretnych wniosków. Oczywiście, jeśli mowa o osobach mających problemy na tej płaszczyźnie, ciśnienie musi być sprawdzane nawet kilka razy w ciągu dnia. Niemożliwe jest każdorazowe odwiedzanie w tym celu lekarza. Zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego czy naramiennego ułatwi nam życie i umożliwi dbałość o tę sferę zdrowia.

Objawy nadciśnienia tętniczego

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie o to, czy wybrać ciśnieniomierz nadgarstkowy, czy naramienny, przypomnijmy pierwsze sygnały świadczące o tym, że nadciśnienie tętnicze może być naszym problemem. Do głównych symptomów nieprawidłowości należą:

– częste bóle i zawroty głowy,

– zwiększona potliwość,

– kołatania serca,

– problemy ze snem,

– uderzenia gorąca i rumieńce na twarzy,

– spadek formy psychicznej i fizycznej.

Wraz z postępowaniem choroby pojawiają się także:

– problemy ze wzrokiem,

– obniżenie sprawności intelektualnej,

– zimne kończyny,

– problemy z czuciem i deficyty ruchowe,

– krwotoki z nosa,

– duszności.

Posiadanie własnego ciśnieniomierza ułatwia szybkie zdiagnozowanie problemu i pozwala na natychmiastową reakcję. Model ciśnieniomierza naramiennego, który jest dostępny w naszym sklepie, nie różni się od ciśnieniomierza lekarskiego. Konkretne dane, które dzięki niemu uzyskasz, pomogą wdrożyć odpowiednie leczenie.

Problemy z ciśnieniem – to nie tylko kwestia wieku

Nasz ciśnieniomierz naramienny powstał z myślą o osobach w każdym wieku. Fakt – osoby starsze częściej mają tego typu dolegliwości, ale nie jest to jedyny warunek. Na zaburzenia ciśnienia tętniczego cierpią także ludzie młodzi — czasami nawet dzieci. Ciśnieniomierz naramienny dostępny w naszym sklepie ma regulowany mankiet o szerokości od 22 do 42 centymetrów. Oznacza to, że umożliwia również pomiar u najmłodszych.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Wybierz rozsądnie!

Myśląc o tym, czy wybrać ciśnieniomierz nadgarstkowy, czy naramienny, warto wziąć pod uwagę wady i zalety obu rozwiązań. Porównaliśmy dla Ciebie obie z wymienionych opcji. Wnioski obrazujemy w następujący sposób:

– Ciśnieniomierz naramienny z prawidłowo dobranym mankietem pozwoli uzyskać najdokładniejszy pomiar. Wybór odpowiedniego mankietu nie jest rzeczą trudną. Ciśnieniomierz dostępny w naszym sklepie posiada rękaw, który umożliwia użytkowanie sprzętu zarówno przez starsze dziecko, jak i osobę dorosłą.

– W przypadku ciśnieniomierza nadgarstkowego pomiar nie będzie tak dokładny – jest to związane z wahaniami krążenia w kończynach.

– Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest mało uniwersalny – nie jest dla każdego. Przykładem są nie tylko niemowlęta i osoby wymagające bardzo dokładnych pomiarów, ale także pacjenci cierpiący na miażdżycę lub wrodzoną kruchość naczyń. Przekrój naczyń przedramienia jest drobniejszy od przekroju tętnic ramiennych. Ciśnieniomierz nadgarstkowy może narazić te obszary na uszkodzenia.

– Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest mniejszy – chodzi tutaj zarówno o wymiary, jak i o wagę. Łatwiej go zabrać w podróż. U osób otyłych odpada tutaj także problem ze znalezieniem odpowiednio szerokiego mankietu. Może wspomóc kontrolę ciśnienia, ale nie jest wystarczający w przypadku problemów z nim.

Postaw na zdrowe serce!

Szacuje się, że na nadciśnienie tętnicze choruje co trzeci Polak – jest to przerażająca statystyka. Korzystanie z profesjonalnego ciśnieniomierza i pamięć o stałej kontroli stanu zdrowia pomogą Ci uniknąć znalezienia się w tej grupie. Nie pozwól, żeby poważne problemy z sercem dotknęły także Ciebie. Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego sklepu i zapoznania się z ofertą sprzętu z najwyższej półki. Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny? Postaw na wersję naramienną, która dzięki swojej precyzji i prostocie działania, zachęci Cię do dbania o siebie i bliskie Ci osoby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl