Producenci
Czy apteczka jest obowiązkowa? Niezbędne wyposażenie firmy, domu i samochodu.

Dobrze zaopatrzona apteczka pozwala udzielić pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. To niepozorne pudełko ze środkami medycznymi może być potrzebne w najmniej oczekiwanym momencie. W końcu wypadki mają to do siebie, że występują wszędzie i nigdy nie są planowane. Czy apteczka jest obowiązkowa w firmie, w domu i w samochodzie? Podpowiadamy, gdzie na pewno musi się znaleźć.

czytaj całość »
Tamowanie krwawienia — jak zrobić to prawidłowo?

Uszkodzenie skóry i naczyń krwionośnych powoduje krwawienie. Im rana jest głębsza i poważniejsza, tym może stwarzać większe zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia! Jeśli Ty lub ktoś w Twoim otoczeniu wymagałby szybkiego zatamowania krwawienia, powinieneś to zrobić w prawidłowy sposób. Czyli jak? Dowiesz się tego z naszego dzisiejszego wpisu.

czytaj całość »
Jak postępować z ropiejącą raną? Wykorzystaj opatrunki na rany z wysiękiem!

Skaleczenia czy zadrapania to bardzo częste urazy, które mogą przytrafić się każdemu. W przypadku powierzchownych ran ich leczenie nie wymaga skomplikowanych zabiegów. Jednak rany głębokie – kłute lub szarpane, oparzenia lub odleżyny mogą wytwarzać ropną wydzielinę. Konieczne są wtedy odpowiednie opatrzenie i pielęgnacja, aby nie doszło do zakażenia i obumierania tkanek. Tego typu obrażenia są nie tylko bardzo bolesne, ale również długotrwałe. W jaki sposób zabezpieczyć ropiejącą ranę i jak o nią dbać? Jakie opatrunki należy stosować na rany z wysiękiem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

czytaj całość »
Jak dbać o zęby? Jak powinna wyglądać codzienna higiena jamy ustnej?

Codzienna higiena jamy ustnej to podstawa. Jeśli chcesz się cieszyć zdrowym i olśniewającym uśmiechem, zapoznaj się z kilkoma poradami. Niezależnie od tego, czy Twoje zęby są w dobrym stanie, czy zmagasz się z chorobami dziąseł lub próchnicą, musisz odpowiednio je czyścić. Zastanawiasz się, jak dbać o zęby? Poniżej znajdziesz skuteczne sposoby. Dzięki nim właściwie zadbasz o swój uśmiech, a to ważne - zarówno dla zdrowia, dobrego samopoczucia, jak i korzystnego wyglądu.

czytaj całość »
Od kiedy myć dziecku zęby? Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej u najmłodszych?

W pierwszych tygodniach rozwoju płodu wykształcają się nie tylko organy, ale również tak zwane zawiązki zębów. Oznacza to, że uzębienie jest ukryte wewnątrz dziąseł, zanim nastąpi proces ząbkowania. Dlatego dbanie o higienę jamy ustnej u dzieci powinno być wprowadzone już na bardzo wczesnym etapie ich życia. Pozwoli to uniknąć w przyszłości wielu nieprzyjemnych i bolesnych problemów związanych nie tylko z jamą ustną, ale ogólną kondycją uzębienia. W poniższym artykule podpowiemy młodym rodzicom, od kiedy myć zęby dziecku i jakie stosować do tego preparaty i przyrządy. Wyjaśnimy również, dlaczego higiena jamy ustnej u najmłodszych jest taka ważna i jakie skutki może wywołać jej brak.

czytaj całość »
Jak wybielić zęby w domu? Przedstawiamy alternatywę dla zabiegów stomatologicznych

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie większości ludzi. Jak go osiągnąć? Możesz wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym, ale niewątpliwie jest to dość kosztowne rozwiązanie. Jeśli szukasz tańszej alternatywy, przyjrzyj się dostępnym na rynku produktom. Na pewno znajdziesz taki, który idealnie sprawdzi się w Twoim przypadku. Nie chcesz inwestować w specjalistyczne preparaty? Wystarczy, że zajrzysz do swojej kuchni. Pamiętaj jednak, że nie każdy może osiągnąć efekt perłowo-białych zębów, gdyż bardzo często ich kolor uwarunkowany jest genetycznie. Niemniej na pewno każdy może je znacząco rozjaśnić. Jak wybielić zęby w domu? Przedstawiamy sprawdzone przepisy na piękny uśmiech.

czytaj całość »
Ciężki oddech? Poznaj objawy i potencjalne przyczyny!

Zaburzenia pracy układu oddechowego obejmują wszystkie zmiany w sposobie oddychania. Spowolnienie czy przyspieszenie oddechu, bezdech senny, przewlekły kaszel, świszczenie podczas oddechu, a także ciężki oddech, czyli duszność są sygnałem organizmu, że dzieje się coś nie tak. Jak sobie radzić w trudnościach oddechowych? Jakie mogą być ich przyczyny? Kiedy należy wybrać się do lekarza? Sprawdzamy!

czytaj całość »
Świszczący oddech – jakie mogą być jego przyczyny? Nie ignoruj go!

Obserwacja organizmu to najlepszy sposób na wczesne wyłapanie niepokojących objawów. Jednym z tych symptomów, które zwykle związane są z rozwojem rozmaitych jednostek chorobowych, jest świszczący oddech. Jakie mogą być jego przyczyny i dlaczego nie należy go ignorować? Sprawdź, co musisz wiedzieć, by odpowiednio zareagować na zmienioną pracę układu oddechowego.

czytaj całość »
Duszności i kaszel: najczęstsze przyczyny oraz zalecana diagnostyka

Uporczywe dolegliwości układu oddechowego niemal zawsze związane są z chorobą. Niestety zwykle trudno jednoznacznie stwierdzić z jaką. Do niespecyficznych objawów, które bardzo często zgłaszane są przez pacjentów w gabinetach lekarskich, należą duszności i kaszel. Jakie są ich najpopularniejsze przyczyny i jakie badania zwykle zaleca się w przypadku tego typu dolegliwości? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat. Dzięki temu odpowiednio zareagujesz na pojawienie się takiego problemu.

czytaj całość »
Hipoksja, czyli niedotlenienie organizmu. Jakie są najczęstsze przyczyny i objawy jej występowania?

Hipoksemia, czyli niedobór tlenu we krwi może mieć poważne konsekwencje dla człowieka. Jedną z nich jest niedotlenienie organizmu, czyli hipoksja. Występuje ona także wtedy, gdy ilość tlenu we krwi jest dostateczna dla funkcjonowania organizmu, ale mogą wystąpić kłopoty z niewydolnością układu krążenia. Warto również pamiętać, że hipoksja może wystąpić także na skutek chorób płuc i serca oraz zatrucia cyjankami. W dzisiejszym artykule poznasz przyczyny oraz objawy niedotlenienia organizmu. Dowiesz się również, jakie są metody leczenie hipoksji.

czytaj całość »
Na jakie czynniki należy zwrócić uwagę, wykonując pomiar temperatury ciała?

W powszechnej opinii przyjęło się, że każdy człowiek ma stałą temperaturę ciała. Jednak jest to błąd. Różnice w jej wartości mogą pojawić się w zależności od tego, w jakim miejscu jest dokonywany pomiar temperatury. Wpływ ma na to również wiek, płeć czy nawet to, w jakich godzinach jest ona mierzona. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie czynniki mają wpływ na temperaturę ciała. Podpowiemy także, jaki termometr sprawdzi się najlepiej.

czytaj całość »
Jak postępować z raną po zdjęciu szwów? Sprawdź, co polecają eksperci!

Zakładanie szwów to bardzo popularna metoda zasklepiania głębokich ran, która ma długą historię. Wspomniana technika przydaje się w trakcie drobniejszych zabiegów chirurgicznych, jak rozcięty palec lub po obszerniejszej operacji, gdy ciało ma problem z samodzielnym usunięciem rany. Wiele osób ma wątpliwości, jak postępować z raną po zdjęciu szwów, dlatego w skrócie opisujemy, na co warto zwrócić uwagę.

czytaj całość »
Dlaczego warto uprawiać sport? Przekonaj się, że ruch to samo zdrowie!

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie - w zdrowym ciele, zdrowy duch. To sto procent prawdy, ponieważ jeśli jesteś w doskonałej formie, także czujesz się rewelacyjnie pod kątem psychicznym. Możesz to osiągnąć na wiele sposobów, jednak najprostsze i w zasadzie najtańsze jest prowadzenie zdrowego trybu życia. W tym aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę, zatem dlaczego warto uprawiać sport? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

czytaj całość »
Jak wyposażyć gabinet pielęgniarki szkolnej, by móc przyjmować małych pacjentów?

Pielęgniarka w szkole to osoba bardzo potrzebna, szczególnie w tych placówkach, gdzie jest dużo małych dzieci. Nie trzeba wiele, by pomoc wykwalifikowanego personelu medycznego była przydatna, lecz aby dało się dobrze pracować, wymagana jest nie tylko wiedza, ale i narzędzia. Sprawdź, jak powinien być wyposażony gabinet pielęgniarki szkolnej, by spełniał podstawowe wymogi.

czytaj całość »
Podpowiadamy, jakie jest obowiązkowe wyposażenie gabinetów lekarskich?

Każdy gabinet lekarski powinien umożliwiać komfortowe wykonywanie pracy lekarzowi, lecz także zapewniać takie same warunki pacjentowi. Z tego względu każdy element musi być odpowiednio przemyślany i mieć swoje miejsce. Meble to jednak nie wszystko, bo to akcesoria higieniczne i aparatura są podstawą skutecznego diagnozowania. Sprawdź, co wlicza się do wyposażenia gabinetów lekarskich, by mieć pewność, że niczego Ci nie brakuje.

czytaj całość »
Co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy? Dowiedz się, co powinna zawierać!

Apteczka pierwszej pomocy powinna znajdować się na wyposażeniu każdego samochodu, nawet jeśli nie regulują tego przepisy o ruchu drogowym, ponieważ jest ona podstawowym zestawem akcesoriów, które mogą uratować zdrowie i życie poszkodowanych. Również w miejscach pracy pracodawca ustawowo musi zapewnić dostęp do podstawowego sprzętu ratunkowego. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy.

czytaj całość »
Jak prawidłowo myć zęby? Sprawdź najważniejsze informacje!

Zęby są bardzo ważną częścią układu trawienia człowieka. Odpowiadają między innymi za prawidłowe przyjmowanie pokarmów, poprawną wymowę, a także od ich ogólnej kondycji zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego ich właściwa pielęgnacja jest potrzebna, ponieważ uzębienie stałe powinno Ci wystarczyć do końca życia. W związku z tym podpowiadamy, jak prawidłowo myć zęby.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl