Producenci

Co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy? Dowiedz się, co powinna zawierać!

Apteczka pierwszej pomocy powinna znajdować się na wyposażeniu każdego samochodu, nawet jeśli nie regulują tego przepisy o ruchu drogowym, ponieważ jest ona podstawowym zestawem akcesoriów, które mogą uratować zdrowie i życie poszkodowanych. Również w miejscach pracy pracodawca ustawowo musi zapewnić dostęp do podstawowego sprzętu ratunkowego. Dzisiaj odpowiemy na pytanie, co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy.

Zwróć uwagę na cenę i wyposażenie samochodowej apteczki pierwszej pomocy

Obecnie apteczki pierwszej pomocy, które możesz wozić w samochodzie, kupisz w wielu miejscach. Stacje benzynowe, sklepy z częściami motoryzacyjnymi i supermarkety to tylko niektóre z lokalizacji, gdzie czekają na Ciebie różne wersje tych produktów. Jednak najlepszym rozwiązaniem na zakup takiego akcesorium są specjalistyczne sklepy, które zajmują się sprzedażą artykułów medycznych. Wtedy zyskujesz pewność, że w takiej apteczce pierwszej pomocy znajduje się wszystko to, co najpotrzebniejsze podczas ratowania zdrowia i życia.

Na pewno na podjęcie decyzji o zakupie nie powinna mieć wielkiego wpływu cena apteczki pierwszej pomocy do samochodu, ponieważ najtańsze produkty z reguły są najsłabiej wyposażone. Wtedy wartość takiego sprzętu jest niewielka. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z droższych wersji, które są wyposażone we wszystko, co może pomóc uratować czyjeś życie.

Co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy do samochodu?

Szukając odpowiedzi na pytanie, co znajdziemy w apteczce pierwszej pomocy do samochodu, musisz zdawać sobie sprawę, że lista sugerowanych przedmiotów, które mogą się przydać, jest długa. Eksperci rekomendują, żeby w środku znalazły się między innymi:

plastry z opatrunkiem w różnych rozmiarach

opatrunek na opuszki palców w kilku sztukach

opatru nek indywidualny w różnych rozmiarach

chusta opatrunkowa w minimum dwóch wersjach rozmiarowych

kompres

koc ratunkowy

opaska elastyczna

chusta trójkątna

nożyczki do cięcia bandaży i pasów bezpieczeństwa

rękawice winylowe / lateksowe

ustnik do udzielania pierwszej pomocy

papierowa instrukcja udzielania pierwszej pomocy

Skompletowanie tego wszystkiego indywidualnie zajmuje sporo czasu i pieniędzy, dlatego najlepiej zdecydować się na gotowe zestawy bardzo dobrej jakości.

Apteczka pierwszej pomocy w zakładzie pracy powinna mieć dodatkowe wyposażenie

W przypadku apteczki pierwszej pomocy w miejscu pracy, poza wspomnianymi powyżej akcesoriami, zaleca się wyposażyć ją także w dodatkowy asortyment, który odpowiada przede wszystkim specyfice zagrożeń. Jeśli istnieje spore ryzyko poparzeń, powinny się tam znaleźć opatrunki hydrożelowe. Gdy prawdopodobne jest dostanie się opiłków lub innych ciał obcych do oczu, albo realne jest zagrożenie zatarcia oka szkodliwą substancją, wtedy warto dodać płyn do przemywania oczu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl