Producenci

Dlaczego warto uprawiać sport? Przekonaj się, że ruch to samo zdrowie!

Prawdopodobnie słyszałeś powiedzenie - w zdrowym ciele, zdrowy duch. To sto procent prawdy, ponieważ jeśli jesteś w doskonałej formie, także czujesz się rewelacyjnie pod kątem psychicznym. Możesz to osiągnąć na wiele sposobów, jednak najprostsze i w zasadzie najtańsze jest prowadzenie zdrowego trybu życia. W tym aktywność fizyczna odgrywa bardzo ważną rolę, zatem dlaczego warto uprawiać sport? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Aktywność fizyczna wspomaga produkcję endorfin - hormonu szczęścia!

Jeśli szukasz powodu, dlaczego warto uprawiać sport, na początek przedstawiamy najważniejszy argument! Prawdopodobnie każdy dąży w życiu do szczęścia. Można je osiągnąć różnymi drogami, między innymi przez spełnianie marzeń. Jednak to uczucie dostępne jest nawet wtedy, gdy wydaje się, że wszystko straciło sens.

Wystarczy zacząć wykonywać podstawowe ćwiczenia przez minimum trzydzieści minut i doprowadzić się do zmęczenia. Wtedy Twoje ciało wkracza do akcji i zajmuje się produkowaniem wielu związków chemicznych. Wśród nich jest omawiana endorfina, czyli hormon szczęścia. Skąd wzięła się taka nazwa? Przede wszystkim z jego właściwości na ludzki mózg, ponieważ ogranicza on niemal do zera poczucie lęku i zastępuje je radością. Taki stan może trwać nawet kilka godzin po zakończeniu treningu!

Dlaczego warto uprawiać sport? Statystycznie wydłuża życie!

Regularne ćwiczenia w sposób odpowiedzialny, który jest przyjazny dla Twojego ciała, mogą wydłużyć Twoje życie o kilka lat. Wynika to wprost z powiedzenia opisanego na samym początku - w zdrowym ciele, zdrowy duch. W związku z tym im częściej dbasz o kondycję, tym sukcesywnie wydłużasz swoje życie, ponieważ znacząco minimalizujesz ryzyko występowania wielu chorób. Ludziom aktywnym nadwaga, cukrzyca i nadciśnienie są zdecydowanie mniej straszne.

Usprawnij trawienie - ćwicz regularnie!

Z wiekiem przemiana materii zwalnia i mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości. W takiej sytuacji wiele osób kieruje się natychmiast do apteki po kilka preparatów, które mają pobudzić jelita do działania. Jednak istnieje dużo prostszy sposób. Wystarczy czas i energię przeznaczone na wyjście do apteki zamienić na aktywność fizyczną. Nawet zwykły spacer jest doskonałym pomysłem na wprowadzenie zmian w swoim życiu, aby proces trawienia był jak najlepszy.

Sport poprawia pracę układu immunologicznego

Jeśli szukasz innego argumentu, dlaczego warto uprawiać sport, mamy kolejny niepodważalny dowód. Zdarza Ci się przeziębienie? Szczególnie w okresie grypowym szybko łapiesz infekcję? To oznaka słabszego układu immunologicznego, jednak żeby go wzmocnić, wystarczy zwiększyć swoją aktywność fizyczną i problemy z katarem, bólem gardła lub grypą odejdą w zapomnienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl