Producenci

Jak prawidłowo myć zęby? Sprawdź najważniejsze informacje!

Zęby są bardzo ważną częścią układu trawienia człowieka. Odpowiadają między innymi za prawidłowe przyjmowanie pokarmów, poprawną wymowę, a także od ich ogólnej kondycji zależy zdrowie całego organizmu. Dlatego ich właściwa pielęgnacja jest potrzebna, ponieważ uzębienie stałe powinno Ci wystarczyć do końca życia. W związku z tym podpowiadamy, jak prawidłowo myć zęby.

Myj zęby po każdym posiłku - to coś więcej niż slogan reklamowy!

Dlaczego zęby ulegają zepsuciu? Główną przyczyną uszkodzenia szkliwa i powstawania ubytków w strukturze zęba są bakterie. Rozmnażają się one na kawałkach pożywienia, a także osadach z różnych płynów. W związku z tym przynajmniej po każdym większym posiłku należy jamę ustną dokładnie wyczyścić. Jeśli nie masz takiej możliwości, warto skorzystać z płynu do płukania ust lub użyć zwykłej, czystej wody.

Używanie nici dentystycznych pomaga w czyszczeniu jamy ustnej

Prawidłowe korzystanie z nici dentystycznych jest znane niewielkiej liczbie Polaków. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że przed każdym gruntownym czyszczeniem jamy ustnej na samym początku powinieneś z nich skorzystać. Powód jest bardzo prosty, w szczelinach międzyzębowych gromadzą się osady i inne zanieczyszczenia, które należy z nich usunąć. Gdy to zlekceważysz, wspominane powyżej bakterie zaczną uszkadzać strukturę zębów właśnie w tym trudno dostępnym miejscu.

Wtedy leczenie powstałych ubytków w szczelinach międzyzębowych jest bardzo trudne oraz kosztowne. Dlatego, żeby tego uniknąć, postaw na regularne czyszczenie zębów nicią dentystyczną.

Jak prawidłowo myć zęby szczoteczką manualną? Poznaj dwie techniki szczotkowania

Teraz pora na najważniejszą informację, czyli jak myć zęby szczoteczką manualną? To najpopularniejsza forma dbania o czystość jamy ustnej, dlatego poświęcimy jej kilka zdań. Na początek trzeba przyjrzeć się kondycji szczoteczki do zębów. Jej włókna powinny być równe i sprężyste. Dodatkowo powinna być ona czysta, bez śladów pasty do zębów i innych substancji.

Eksperci wyróżniają dwie podstawowe techniki mycia zębów. Pierwsza z nich to bardzo lubiana metoda ruchów okrężnych. Do jej prawidłowego wykonania należy przyłożyć włókna szczoteczki prostopadle do zębów i ruchami okrężnymi w sposób płynny i spokojny wyczyścić całą jamę ustną.

Alternatywną techniką mycia zębów jest metoda polegająca na wymiataniu zanieczyszczeń. Do jej prawidłowego wykonania potrzebujesz ustawić włókna szczoteczki pod kątem około czterdziestu pięciu stopni, a następnie w okolicach dziąseł wykonać ruchy okrężne. Pozostałą część zębów i jamy ustnej wyczyść ruchem wymiatającym od góry do dołu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl