Producenci

Jak wyposażyć gabinet pielęgniarki szkolnej, by móc przyjmować małych pacjentów?

Pielęgniarka w szkole to osoba bardzo potrzebna, szczególnie w tych placówkach, gdzie jest dużo małych dzieci. Nie trzeba wiele, by pomoc wykwalifikowanego personelu medycznego była przydatna, lecz aby dało się dobrze pracować, wymagana jest nie tylko wiedza, ale i narzędzia. Sprawdź, jak powinien być wyposażony gabinet pielęgniarki szkolnej, by spełniał podstawowe wymogi.

Pielęgniarka w szkole oznacza lepszą opiekę nad dziećmi

Każda szkoła, w której przebywają dzieci od klasy „0” do ostatniej klasy szkoły średniej, potrzebuje zatrudnić pielęgniarkę. O wiele bezpieczniej jest mieć pod ręką kogoś, kto zajmuje się profilaktyką zdrowotną oraz pomocą przedlekarską, niż w razie wypadku korzystać z personelu pobliskiej placówki medycznej. Aby móc w pełni wykonywać obowiązki, niezbędne jest przygotowanie specjalnego pomieszczenia. Zastanawiając się, jak powinien być wyposażony gabinet pielęgniarki szkolnej, możesz zajrzeć do obowiązujących przepisów. Rozporządzenie Ministra Zdrowia jasno określa rozmiary pomieszczenia i podstawowe narzędzia znajdujące się w takim punkcie. Wynika z niego, że wszelkie meble, podłogi i łączenia ścian powinny umożliwiać częste mycie i dezynfekcje, co pozwoli utrzymać prawidłowy poziom bezpieczeństwa pacjentów.

Jak wyposażyć gabinet pielęgniarki szkolnej?

Każdy punkt tego typu, znajdujący się w szkole, powinien zawierać różnorodne sprzęty, aparaturę medyczną, lecz także produkty lecznicze i meble. Zgodnie z przepisami gabinet pielęgniarki szkolnej powinien mieć:

- minimum jedną umywalkę z ciepłą i zimną wodą,

- dozownik na mydło w płynie,

- dozownik ze środkiem dezynfekującym,

- dozownik na papierowe ręczniki i kosz na zużyte,

- kozetkę,

- stolik zabiegowy lub inne stanowisko pracy, odpowiednio wyposażone,

- szafkę na leki, wyroby medyczne i akcesoria,

- biurko i szafkę z kartoteką,

- wagę medyczną ze wzrostomierzem,

-parawan.

Jeśli chodzi o aparaturę i akcesoria do badań, to potrzebne są: aparat do mierzenia ciśnienia, stetoskop, tablice do badania wzroku oraz siatki centylowe.

Wyposażenie apteczki znajdującej się w gabinecie pielęgniarki

Narzędzia medyczne to jedno, jednak bez środków higienicznych i leków nie uda się pomóc pacjentom. Dlatego gabinet pielęgniarki szkolnej powinien być wyposażony m.in. w jałowe gazy i gaziki, bandaże, chustę trójkątną, przylepiec, altacet, wodę utlenioną, środek odkażający skórę, tabletki przeciwbólowe i rozkurczowe. Oczywiście rękawiczki jednorazowe i środki dezynfekujące także należą do podstawowych elementów wyposażenia. Jeśli są możliwości na doposażenie punktu w innego rodzaju akcesoria, to należy tak zrobić, bo będzie to z korzyścią dla pacjentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl