Producenci

Podpowiadamy, jakie jest obowiązkowe wyposażenie gabinetów lekarskich?

Każdy gabinet lekarski powinien umożliwiać komfortowe wykonywanie pracy lekarzowi, lecz także zapewniać takie same warunki pacjentowi. Z tego względu każdy element musi być odpowiednio przemyślany i mieć swoje miejsce. Meble to jednak nie wszystko, bo to akcesoria higieniczne i aparatura są podstawą skutecznego diagnozowania. Sprawdź, co wlicza się do wyposażenia gabinetów lekarskich, by mieć pewność, że niczego Ci nie brakuje.

Środki higieniczne niezbędne do badania

Każde badanie wymaga od lekarza czystości, dlatego środki do mycia i dezynfekcji rąk stanowią jeden z kluczowych elementów wyposażenia gabinetów lekarskich. Rękawiczki jednorazowe i maski, dozowniki z mydłem w płynie i papierowymi ręcznikami, lecz także preparaty dezynfekujące muszą znajdować się w widocznym i łatwo dostępnym miejscu. Ich utylizacja wymaga z kolei umieszczenia specjalnego kosza, o którym nie wolno zapomnieć. Jednorazowe podkłady to z kolei komfort badanych pacjentów, o których bezpieczeństwo także należy zadbać w trakcie wizyty.

Materiały opatrunkowe do różnych obrażeń ciała

Wyposażenie gabinetów lekarskich ma za zadanie pomagać pacjentom, a jednym z kluczowych jego elementów są materiały opatrunkowe. W każdej przychodni, szpitalu czy prywatnym gabinecie powinna być spora ilość różnorodnych środków, w postaci kompresów, przylepców, bandaży, opasek, a także opatrunków specjalistycznych. Co ważne, powinny być one wysokiej jakości, by zapewnić maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo wszystkim potrzebującym. Na szczęście środki te nie należą do drogich i można przechowywać je przez dłuższy czas, bo nie tracą swoich właściwości.

Wyposażenie gabinetów lekarskich usprawniające pracę

Każdy gabinet lekarski spełnia innego rodzaju potrzeby, co wynika z jego specjalizacji. Dlatego nie wszystkie potrzebują tego samego rodzaju akcesoriów w postaci m.in. kubków na leki, stazy uciskowej, szpatułek laryngologicznych itp. Jednak warto każde pomieszczenie tego typu wyposażyć z przenośne apteczki pierwszej pomocy, które przydadzą się w nagłym wypadku, np. gdy będzie trzeba szybko udać się w inne miejsce. Wyposażenie gabinetów lekarskich w podstawowe narzędzia medyczne i pomoce z pewnością usprawni proces przyjmowania pacjentów i poprawi komfort pracy lekarza i pielęgniarki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl